cizgi

VDA 6.5 Ürün Denetimi

24-25 Eylül 2023
Süre: 2 Gün - Saat: 10:00-17:00

VDA 6.5 Ürün Denetimi; müşterilerin bakış açısı ile ürünlerin bağımsız olarak değerlendirilmesi, ürün ve mal kusurlarından doğan iddialara karsı güvence sağlamak amacıyla kullanılan bir yönetim aracıdır.. Bu uygulama kuralı, ürün denetiminin uygulama sahalarını tanımlar ve ürün denetiminin yönetimi için tavsiyeler verir. Temel denetim faaliyetleri ve denetçileri de kapsayan gereklilikler ile birlikte açıklanır.

Nihai kullanıcıların beklentileri artık sadece spesifikasyonlarda yer almamaktadır. Otomotiv endüstrisi için araç üreticilerinden ve tedarikçilerinden kendi sorumlulukları altında ürünlerin özelliklerini tespit etmeleri ve kendi ürünlerini üretmeleri beklenmektedir. Bu doğrultuda ürün denetim yönteminin standardize edilmesi, sektörün önemli bir ihtiyacı olarak ortaya çıkmıştır.


Amaç

VDA 6.5 standardına göre kurum içinde veya tedarikçilerde, etkin ürün denetim proseslerini gerçekleştirebilecek, firmalar için doğru tedarikçi seçimleri yapılmasını sağlayabilecek etkili denetçi kadrolarını, uygulamalı olarak eğitmek ve belgelendirmektir.


İçerik

1. Modül
• Tanımlar
• VDA 6.5 Ürün Denetimine Giriş
• VDA 6.5 Ürün Denetimi ile ilgili Hedefler ve Uygulama Alanı
2. Modül
• VDA 6.5 Ürün Denetim Programı Oluşturma ve Ürün Denetimi Akışı
• VDA 6.5 Ürün Denetimi Planlama
• VDA 6.5 Ürün Denetimi Uygulama
• Raporlama ve Düzeltici Önlemler
3. Modül
• VDA 6.5 Ürün Denetçilerinin Kalifikasyon Gereklilikleri
• VDA 6.5 Proses Denetimi Sonuçlarının Değerlendirilmesi


Kilit Kavramlar:
FMEAPoka YokeMSAQFDKalite EviAPQP-PPAP, İleri Ürün Kalite PlanlamasıKalite PlanıHata ŞiddetiHata TürüHata EtkisiRisk Öncelik SayısıD-FMEAP-FMEAProses FMEADizayn FMEA,  Önleyici FaaliyetDüzeltici FaaliyetYalın YönetimYalın ÜretimAndonJidokaTPMSMEDSQDCM ...
 


Yöntem

Katılımcılar sayısına göre eğitimin başında 2 veya daha fazla takıma ayrılmaktadır. Teorik bilginin aktarımına paralel olarak eğitim boyunca sürekli olarak uygulamalarla konular pekiştirilmektedir. Eğitim sırasında oluşturulan takımların uygulamalardaki başarıları eğitmen tarafından puanlanarak; rekabet içinde dinamik bir öğrenme atmosferi yaratılmaktadır.

Eğitim başında ve sonunda gerçekleştirilen çoktan seçmeli sınavlar yardımı ile bilgi seviyelerindeki artış ölçülmektedir. Sonuç olarak katılımcıların eğitim sırasındaki performansları ile sınav sonucunda elde ettikleri başarı seviyesi dikkate alınarak, toplam başarı puanı oluşturulmaktadır.


Katılımcılar

Kuruluşlarında; TS 16949 veya ISO 9001`e göre iç denetçi eğitimi almış, temel kalite yönetimi bilgisi olan, kalite/proses yönetimi deneyimi olan VDA 6.5 ürün denetiminde yer alabilecek işletme çalışanları.

Bu eğitimin gerekli olduğu pozisyonlar için tıklayınız

Bu eğitimin görevine katkı sağlayacağı pozisyonlar için tıklayınız


Gerekli Ön Bilgiler

Herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır.


Süresi

2Gün

Eğitim Yeri

InoTec Akademi - Maltepe
Adres: Altayçeşme Mah., Çam Sok. No:16 DAP ROYAL CENTER A Blok Kat:6 D:26 Maltepe – İSTANBUL>
Telefon: 0216 688 36 00
» Kroki

%30

indirim

Bu fiyata son 4 kişi
2,900 TL/Gün
yerine
2030 TL/Gün
Diğer Tarihler
 

Bu eğitim ayrıca şu tarihlerde de düzenlenecektir:

Eğitim Önerileri
 
GİRİŞ / KAYIT EKRANI Close

Lütfen kontrol ediniz !

Göster Lütfen kontrol ediniz !

Şifremi unuttum

Lütfen kontrol ediniz !

Lütfen kontrol ediniz !

Lütfen kontrol ediniz !

Sakla Lütfen kontrol ediniz !

Şifrenizi mi unuttunuz?
Lütfen email adresinizi giriniz. Email adresinize şifrenizi göndereceğiz.

Lütfen kontrol ediniz !

Giriş ekranına dön

InoTec Akademi Web Uygulaması Kullanım Koşulları

Bu sözleşmeyi okuyup, anlayıp, aşağıdaki koşulları kabul eden tüzel veya özel kişi; Kullanıcı, InoTec Teknoloji ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti.; InoTec olarak anılacaktır.


İş bu sözleşme InoTec tarafından sunulan InoTec Akademi uygulamasındaki hizmetleri kapsamaktadır.

Kullanıcı InoTec Akademi sistemine kayıt olduğu andan itibaren şu şartları kabul etmiştir:

  • Kullanıcı, InoTec Akademi sistemi tarafından gönderilen tüm e-posta mesajlarını almayı, sistemde paylaştığı her türlü bilginin yasal şartları içerecek şeki lde herhangi bir hakaret, küfür, diğerlerini rencide edici söz, yalan beyan, politik eleştiri, gereksiz miktarda spam olarak tanımlanabilecek bilgi, şirket veya üçüncü kişilerin gizliliğini ifşa edici nitelikte bilgi, içermediğini garanti etmektedir.
  • Sisteme konulan bilginin güvenliği tamamen kullanıcının kendi sorumluluğundadır.
  • Kullanıcı, diğerlerinin çalışmasını engelleyici nitelikte davranış, sistemin işlemez haline getirilmesi için düzenleme yapmak, sistemin elektronik olarak çökertilmesi gibi davranışlara girmeyecek veya kendi bilgisi dahilinde 3. Şahısların bu şekilde bir eyleme girmesini engelleyecektir.
  • InoTec; InoTec Akademi sistemi ile Internet servis sağlayıcı kuruluşun kuralları çerçevesinde kesintisiz hizmet sunmayı garanti eder. Sistemdeki bilgilerin aylık periyotlarla periyodik olarak yedeğinin alınmasını, sistemde yapılan elektronik güvenlik önlemleri ile sistemin kötü amaçlar için kullanılmasını, bilgilerin çalınmasını engellemeye yönelik önlemler alınmasını sağlayıcı çaba sarf eder.
  • Taraflar elektronik ortamda paylaşılan bilgilerin tam güvenliğinin sağlanmasının mümkün olamayacağının bilincinde bu kullanım koşullarını ve paylaşımlarını bu çerçevede yapmayı kabul etmiştir.
  • InoTec, bu sözleşmenin sistem kullanımına yönelik maddelerine tek taraflı olarak ilave maddeler ekleyebilir.
  • InoTec tek taraflı olarak bu InoTec Akademi web hizmetini vermeyi durdurma, kullanıcılar tarafından hizmetin alımına ait belirli bir ücret talep etme, sistemde yayınlanmak üzere reklam faaliyeti yürütme, bu sözleşmede belirtilen koşullara aykırı olarak hareket eden kullanıcıları sistemden silme haklarını saklı tutar.
  • İş bu sözleşmede belirtilmeyen hususlarda Türk Ticaret Kanunu ve diğer ilgili mevzuat geçerli olacaktır.
  • Bu sözleşmeyle ilgili yazışma kullanıcıların e-posta adresine ve InoTec’in sistemde verilen adresine yapılacaktır.
  • Anlaşmazlık halinde yetkili merci İstanbul Mahkemeleri’dir.

Bu sözleşme elektronik olarak onaylanmak sureti ile, üye kaydının yapıldığı anda yürürlüğe girmiş, kullanıcı tarafından sistem kullanıldığı ve kendi kaydını silinmediği sürece yürürlükte olacaktır.

cizgib